Dirbame su verslais, kad jie nepardavinėtų gyvūnų kailio.

Prekyba be kailio

„Prekyba be kailio“ – kampanija, skirta paskatinti pirkėjus, pardavėjus ir mados kūrėjus atsisakyti gyvūnų kailio ir prisidėti prie etiškesnio, labiau aplinkai ir gyvūnams draugiško vartojimo. Tai tarptautinio projekto Fur Free Retailer dalis. Elektroninėje ar fizinėje parduotuvėje pastebėję lapės pavidalo logotipą, galite būti tikri, kad šis pardavėjas atsisakė prekybos gyvūnų kailiu.

Lietuvoje šį projektą atstovaujame nuo 2017-ųjų ir džiaugiamės, kad vis daugiau lietuviškų prekių ženklų atsisako gyvūnų kailio. Žemiau pateikiame informaciją apie visas Lietuvoje veikiančias parduotuves, kuriose nerasite jokių gaminių su tikru kailiu (sąrašas nuolat pildomas).


Dizaineriams ir parduotuvėms

Kodėl verta prisijungti?

  1. Vis daugiau vartotojų renkasi dirbtinį kailį (nemaža dalis – ir odos pakaitalus). Reprezentatyvi apklausa parodė, kad 67 % Lietuvos gyventojų nepritaria laukinių žvėrelių auginimui ir žudymui dėl kailio (2016 m., „Vilmorus“).
  2. Programa „Prekyba be kailio“ skirta paskatinti etišką vartojimą ir tvarios mados tendencijas. Verslo atsakomybė ir draugiškumas aplinkai didina klientų lojalumą, o taip pat suteikia galimybę pasiekti naują klientų segmentą. Etiškesnio apsipirkimo galimybės ypač svarbios jauniems vartotojams. Prisijungimas prie programos – proga informuoti klientus apie etiškas praktikas, kurias taikote gamyboje.
  3. „Prekyba be kailio“ tarptautiškai veikia nuo 2006-ųjų. Prie jos jau prisijungė apie 800 prekės ženklų visame pasaulyje, tarp jų – „Hugo Boss“, „Armani“, „Gucci“ ir kiti mados korifėjai. Prisijungimas prie programos – ne tik puikus būdas nemokamai pasireklamuoti, bet priemonė pasivyti pažangiausias mados tendencijas.

Norėdami prisijungti prie „Prekybos be kailio“, kreipkitės adresu info@tustinarvai.lt.

Kaip atpažinti gyvūnų kailį?

Gyvūnų kailio žymėjimas drabužių ir avalynės etiketėse nėra labai griežtai reguliuojamas. Kartais kailinių dalių turinčių aksesuarų ar drabužių sudėtis gali būti nurodyta kaip sintetika (pvz.: akrilinių megztų kepurių su usūrinių šunų kailio bumbulais etiketėje nurodyta sudėtis: 100% akrilas). Neaiškumai tarp tikro ir dirbtinio kailio neveik niekad neiškyla kailinių paltų atveju, tačiau renkantis pirštines, kepures, džemperius, striukes su kailio kraštu kartais verta papildomai patikrinti, ar tai tikrai nėra gyvūno kailis. Tobulėjant dirbtinio kailio technologijoms, absoliučią išvadą greičiausiai gali pateikti tik laboratorinis tyrimas, tačiau yra ir keli paprasti būdai atpažinti sintetiniam kailiui:

  1. Kailio pagrindas. Praskyrus kailio plaukelius, pasižiūrėkite į audinio pagrindą. Jei aiškiai matyti, kad pagrindas odinis, o plaukeliai auga iš jo, tai gyvūno kailis. Sintetinio kailio atveju ties plaukelių pagrindu išvysite sintetinį arba medvilninį audinį.
  2. Smailėjantys plaukeliai. Laikydami kailinę drabužio detalę, atskirkite kelis plaukelius nuo kitų ir pridėkite juos prie šviesaus fono, pavyzdžiui, popieriaus lapelio ar baltos sienos. Iš arti arba naudodamiesi didinamuoju stiklu apžiūrėkite jų galiukus. Jei jie švelniai smailėjantys – kaip adatos ar pušies spyglio – greičiausiai tai natūralus kailis; Jei lygūs, tiesūs, buki tarsi nukirsti – tai greičiausiai dirbtinis kailis (gali pasitaikyti retų išimčių, tačiau dažniausiai šis metodas padeda apsidrausti).
  3. Degumo testas. Jei įmanoma tai padaryti nesugadinus aksesuaro ar drabužio, išpeškite iš kailio vieną plaukelį ir laikydami jį pincetu virš nedegaus paviršiaus (toliau nuo bet kokių drabužių ar kitų degių daiktų) padekite žiebtuvėliu. Degantis natūralus kailis skleidžia panašų kvapą į svylančių žmogaus plaukų, o sintetinio pluošto plaukeliai smilkdami kvepia visiškai kitaip.

Projekto koordinatorė:

Saulė Milaševičiūtė
saule@tustinarvai.lt

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.