Didžiausias vištienos gamintojas pasaulyje: ateitis bus be mėsos

2017.03.11

Tyson Foods, didžiausios mėsą gaminančios įmonės JAV, generalinis direktorius Tomas Hayes’as neseniai prasitarė Fox Business: „Šiuo metu augaliniai baltymai populiarėja beveik greičiau, nei gyvuliniai, tad, manau, pokyčiai šia linkme ir toliau tęsis“.

beyond-meat-chicken-poppers

Tikriausiai tai ir yra priežastis, dėl kurios Tyson Foods pradėjo daug investuoti į augalinius baltymus. Praėjusiais metais kompanija investavo į veganiškos mėsos bendrovę Beyond Meat. Tyson taip pat įsteigė 150 milijonų dolerių rizikos kapitalo fondą pradedančiosioms įmonėms, kuriančioms mėsos pakaitalus.

Kodėl tai gerai? Nes jei Tyson Foods, stambiausias mėsos gamintojas JAV ir stambiausias vištienos gamintojas pasaulyje, mano, jog mėsos ateitis veganiška, tai intensyvios gyvulininkystės ūkiams tikrai galas.

Tyson žino, kad jų vykdomas žiaurus ir aplinkai žalingas verslo modelis yra katastrofa. Vietos intensyvios gyvulininkystės fermoms ateityje nėra. Tokios kompanijos, kaip Tyson, pradeda tai suvokti.

Tikėkimės, greitai pradės suvokti ir Lietuvos įmonės, kurios kol kas orientuotos į gyvūnų auginimo plėtrą.

Jei tau rūpi gyvūnai, aplinka ir ūkių darbuotojai, prisijunk prie augančio skaičiaus žmonių, praktikuojančių sveiką, humanišką augalinę mitybą. Tai padaryti padės augalinės mitybos gidas „Geri sprendimai“.

 

„Tuščių narvų“ komanda

Paruošta pagal: http://www.mercyforanimals.org/tyson-foods-ceo-vegan-meat-is-the-future