VšĮ „Tušti narvai“ yra ne pelno siekianti gyvūnų teisių organizacija, įsikūrusi Vilniuje 2014 m. balandžio 22 d.

Organizacijos tikslai:

  • informuoti visuomenę apie įvairias veiklos, kurioje išnaudojami gyvūnai, sritis, augalinės mitybos naudą žmogui ir intensyvios gyvulininkystės žalą aplinkai;
  • sumažinti pramoninėse fermose laikomų gyvūnų skaičių ir kentėjimą;
  • skatinti atsakingą vartojimą ir bendradarbiauti su verslais;
  • bendradarbiauti su valstybinėmis institucijomis ir skatinti jas keisti įstatymus gyvūnų naudai.

Vertybės:

Mes sutelkiame dėmesį į pramoninėse fermose auginamus gyvūnus. Tikime, kad gyvūnų auginimas fermose mėsai, kiaušiniams, pienui ir kailiui yra labai rimta problema, ypač dėl didžiulio gyvūnų skaičiaus.

Mes skatiname žmones imtis bet kokių, kad ir mažų žingsnių, kurie sumažintų gyvūninės kilmės produktų vartojimą. Nesakome, kad veganizmas yra vienintelis kelias, kadangi tai gana nerealistiška. Norime šnekėti taip, kad būtume suprasti visų.

Mes pristatome augalinės kilmės mitybą kaip paprastą ir skanią. Stipriai apdoroti ar greitai paruošiami patiekalai nėra sveikiausias pasirinkimas ir neturėtų būti mūsų mitybos pagrindas, tačiau daugeliu atveju jie mus gelbsti. Norime parodyti, kad buvimas veganu reiškia gyvūninės kilmės produktų, tačiau ne skonių, kuriuos mėgstame, atsisakymą.

Mes tikime, kad permainoms pasiekti reikia į žmones žiūrėti kaip į partnerius, o ne priešus. Nepuolame ir nesmerkiame vegetarų ar žmonių, kurie perka ekologišką mėsą. Visada stengiamės įžvelgti šviesiąją pusę ir nepradėti konfliktų. Visuomenėje, kurioje dauguma žmonių valgo mėsą apie tai nesusimąstydami, net vieno žmogaus įtikinimas žengti žingsnį teisinga linkme yra sėkmė.

Mes tikime moksliniais šaltiniais. Manome, kad, tiesa yra mūsų ginklas prieš gyvūnų auginimą fermose. Jeigu kas nors įrodytų, jog mes iškraipome faktus, prarastume savo patikimumą – tai būtų nesėkmė gyvūnams. Nekuriame melagingų pareiškimų, net jeigu jie ir galėtų mums padėti.

Mes tikime efektyviu aktyvizmu. Daug skaitome ir studijuojame, kad žinotume, kaip efektyviausiai pasiekti žmones. Jeigu nusprendžiame, kad mūsų pirminės idėjos nebuvo tobulos, esame pasirengę keisti požiūrį, jei tik jis yra pagrįstas. Nesame įsikabinę savo idėjų tik todėl, kad “visąlaik taip darėme”. Visada stengiamės būti inovatyvūs ir patobulinti savo veiklą.

Mes deriname savo veiklą prie tikslų, kuriuos esame išsikėlę. Nedarome dalykų tik todėl, kad norime juos daryti. Pirmiausia išsikeliame tikslus, o tada nusprendžiame, kokiais geriausiais būdais galime juos pasiekti.

Mes rizikuojame. Esame pasirengę išbandyti beprotiškus dalykus ir rizikuoti, nes žinome jog sėkmė neateina be jų. Žinome, kad kartais mums nepasiseks, tačiau, jeigu išvis nebandytume, nepasisektų niekada.

 

Metinės ataskaitos:

2015 metų veiklos ataskaita

2016 metų veiklos ataskaita